GPG X

جاواکو برترین مرجع ابزارهای ایرانی،خارجی - قرار دادن آیکون کوچک در وب
 

حتما تا کنون تصاویر کوچک یا همان آیکون را در کنار نوار آدرس سایت در حال نمایش یا محل نمایش عنوان سایت، در برنامه مرورگر خود دیده اید، این تصویر کوچک اصطلاحا favicon نام دارد . که favicon بلاگ ما را می توانید در قسمت نوار آدرس قبل از آدرس وبلاگ مشاهده نمایید . در این مطلب قصد دارم چگونگی قرار دادن این آیکون کوچک را به شما آموزش بدهم .

- برای انجام این کار دو مرحله باید صورت گیرد :

۱- آماده سازی آیکون 

۲- قرار دادن کد نمایش دهنده آیکون در کد قالب وبلاگ یا سایت شما

»» شما باید ابتدا یک تصویر ۱۶ در ۱۶ پیکسل آماده کنید. این کار را می توان با استفاده از برنامه های گرافیکی و یا سایت های مخصوص ارائه favicon انجام داد. فرمت فایل تصویری شما حتی الامکان باید یکی از این فرمت ها باشد تا در مرورگر قابل نمایش باشد: ico , png , gif
چنانچه با نرم افزارهای گرافیکی آشنایی ندارید یا امکان طراحی برای شما نیست ، سایت favicon.cc ‌این امکان را برای شما به راحتی میسر کرده است . کافی است به سایت مراجعه کرده و آیکون دلخواه خود را بسازید. این سایت قابلیت تبدیل تصویر مورد نظر شما به favicon را نیز دارد.
با توجه به اینکه در favicon محدودیت نمایش تعداد رنگ وجود دارد ممکن است طرح شما چندان چشمگیر در نیاید، پس نمی توان از گرافیک بالا یا جزییات زیادی بهره برد.
پس از طراحی در آن سایت ، فایل favicon را دانلود کنید. فایل دانلود شده بدین نام خواهد بود :

favicon.ico

»» این فایل را در یک فضا آپلود کنید و آدرس آن را در کد زیر به جای عبارت " آدرس آيکون مورد نظر " قرار دهید :

کد

 

این کد را باید حتما بین تگ HEAD قرار دهید (در سطر های اول کد قالب عبارت را پیدا کنید و کد آیکون را در سطر بعدی این عبارت قرار دهید) .

نمونه آیکون کوچک برای وبلاگ و سایت - FREES.BLOGFA.COM

»» پس از انجام این مراحل ، صفحه سایت خود را باز کنید تا آیکون را در کنار آدرس سایت در نوار آدرس ( در برخی مرورگر ها هم کنار عنوان سایت) ببینید .

»» توجه کنید که در اکثر مرورگر ها بلافاصله بعد از درج این کد در قالب ، آیکون نمایش داده می شود اما متاسفانه گاهی اوقات در مرورگر اینترنت اکسپلورر بعد از مدتی (معمولا بین ۱۰روز تا یک ماه) نمایش داده خواهد شد و سپس حذف می شود .


موضوعات مرتبط: ابزارها و آموزش هاي كاربردي ، قرار دادن آیکون کوچک در وب

تاريخ : | | نویسنده : پدر و پسر |